Tilmeldte Teams

HUSK! Har man ændringer til sin tilmelding, så skal det meddeles hurtigst muligt på njsk@njsk.dk med angivelse af startnummer!

NJSK Havkonkurrence blev fuld booket på blot 3 timer og 41 min. med de maximale 100 teams! Der er derfor oprettet venteliste – tilmelding til ventelisten ske her. Erfaringsmæssigt vil enkelte teams melde fra – det være sig grundet motorproblemer, sygdom eller andet – så meld dig endelig på ventelisten. Det er ganske gratis at stå på ventelisten!

Listen er opdateret mandag den 8. april kl. 12.00.

STARTNUMMER:

1. Team Jensen, Palle Jensen
2. Team Olesen og Helth, Klaus Helth Nielsen
3. Team Die Welle, Torben Welle
4. Team Plan B, Carsten Adler Juhl
5. Team Havmågen, John Jensen
6. Team Blank Søkort, Kenneth Rickert
7. Team Lutte, René Abrahamsen
8. Team Sloth, Jørgen Sloth
9. Team Tulle, Michael Sørensen
10. Team Sommer, Per Nielsen
11. Team Askana, Morten Gaust
12. Team Friis, Rasmus Friis
13. Team Morville, Olfert Morville
14. Team Baghaven, Lars Ole Olesen
15. Team Holk, Jørgen Holk
16. Team 1980+, Anders Nielsen
17. Team Snille, Martin Topsøe
18. Team Nord, Søren Nielsen
19. Team Knold, Niels Andersen
20. Team Magdalene, Egon Bendtsen
21. Team Hope, Jens Søndergaard Lønborg
22. Team Jokum, Jesper Jokumsen
23. Team Hjalte, Lars Mikkelsen
24. Team George, Elo George
25. Team Bestfishing, Rafal Wysocki
26. Team Den Grønne, Kristian Walmod-Larsen
27. Team Theil, Finn Theil
28. Team Mjølner, Anders Andersen
29. Team Elektrogruppen, Morten F. Petersen
30. Team Albæk, Thomas Uldal Albæk
31. Team HP, Peter Andersen
32. Team Sultan, Jesper Bloch Larsen
33. Team NO-Luck, Kent Morel
34. Team Classic, Benny Mogensen
35. Team Aprøversgu, Frode Olesen
36. Team Nak & Æd, Nicolaj Lund
37. Team Silje-Sofine, Tommy Andersen
38. Team Gone Fishing, Martin Nissen Nørgård
39. Team Wildtrak, Niels Michael Jensen
40. Team Læsø-Tosserne, Brian Bach Nielsen
41. Team Pjevs, Poul Jensen
42. Team Persson, Per Petersen
43. Team Vilma, Børge Nielsen
44. Team Fynboen, Michael Nielsen
45. Team Fanø, Michael Lauridsen
46. Team Slap A, Poul Bjørnkjær
47. Team Askepot, Michael Jepsen
48. Team Azul, Jakob Hyldahl
49. Team Friendship, Anders Chr. Thomsen
50. Team Watercastle, Sten Vandborg
51. Team Marco, Peter Gundersen
52. Team Carpe Diem, Ib Laursen
53. Team I, Michael Kristensen
54. Team Nygreen, Rene Nygreen Jensen
55. Team Freedom, Kenneth Andersen
56. Team Smilla, Peder Bech
57. Team TDII, Lars Pedersen
58. Team No Limit, Klaus Bo Knudsen
59. Team Mito, Michael Bugge Vogt
60. Team Dino, Jonas Ribergaard Rasmussen
61. Team Panik, Anders Bobjerg Juul
62. Team Lima, Linda Jessen
63. Team Uschi, Morten Pedersen
64. Team Ringkjær, Leif Ringkjær Nielsen
65. Team Thy, Morten Bonde Gravesen
66. Team Flynder, Jacob Holk
67. Team Linse (Den Ægte), Jesper Ertmann
68. Team Mulle, Lasse Lichon
69. Team Tucana, Tom Mortensen
70. Team Gekko, Klaus Bårris
71. Team Ronson, Ronni Lyhne
72. Team Free-Time 2, Claus Jensen
73. Team Æ Minde, Dan Bommer Lenz
74. Team Bjørnskov, Casper Bjørnskov Sørensen
75. Team Den Bette, Thomas Kristensen
76. Team Passion, Peter Larsen
77. Team Lasse, Jes Andersen
78. Team XL Muffi, Jacob Søholm
79. Team Enevoldsen, Lars Enevoldsen
80. Team Kasber, Brian Damsgaard Jensen
81. Team Laura, Kaj Peter Scheel
82. Team Poulsen, Kim Poulsen
83. Team Stordal, Kurt Qvist Christensen
84. Team Emsa, Kenn Christensen
85. Team Gludsted, Freddy Hansen
86. Team Eastside Trolling, Kim Finne
87. Team Linse, Klaus Poulsen
88. Team Raymarine Danmark, Henrik Billmann
89. Team Cleo, Jørgen Hesthaven
90. Team Marpo, Martin W. Poulsen
91. Team Stampes Venner, Trine Stampe
92. Team Pedersen, Allan Nøhr Pedersen
93. Team GH 2, Bent Kristensen
94. Team Topsi, Torben Pedersen
95. Team 3-kast-mere, Allan Tougaard Christensen
96. Team OC, Ole Christensen
97. Team Kegnæs, Svend Erik Jensen
98. Team Wæhrens, Poul Wæhrens
99. Team Ramos, Parviz Ramhormozi
100. Team Koch, Flemming Koch

Antal både: 100
Antal personer inkl. gaster: 227
Antal personer til aftensmad: 196

VENTELISTE:

1. Team SuEllen, Flemming Nielsen
2. Team Sand, Lars Sand
3. Team Lille Ulk, Finn Madsen
4. Team Big Fish, Niels Jørgensen
5. Team Bjørnebanden, Michael Wortmann
6. Team Drømmen, Jimmy Krabenhøft
7. Team Blue Marlin, Pele Olesen
8. Team Sundowner, Anders wolff
9. Team Tornado, Chris Duncan
10. Team Fytte, Søren Elmar Nielsen
11. Team AP, Elgil Hangård Andersen
12. Team Thyborøn, Thomas Wichmann
13. Team Hygge Miljø og Trivsel, Kevin Melby

HUSK! Har man ændringer til sin tilmelding, så skal det meddeles hurtigst muligt på njsk@njsk.dk med angivelse af startnummer!

SE OGSÅ: Samlet oversigt over NJSK Havkonkurrence 2019

Det er GRATIS at være medlem af NJSK – vi har ingen kontingent o.l.! Du melder dig blot ind i vores Facebookgruppe her, så er du medlem på lige vilkår med alle andre. Alle er velkommen i NJSK, uanset hvilken landsdel man kommer fra! Har du ikke Facebook, så er du naturligvis stadigvæk velkommen til at deltage i vores arrangementer.

På vegne af NJSK [Nordjysk Småbådsklub]

Sune Andersen tlf. 2970 2587
E-mail: njsk@njsk.dk

NJSK Hjemmeside
NJSK Facebookside
NJSK Køb, Salg og Auktion
NJSK YouTube Kanal